Nedělní misálek

 

Stručné představení Misálku nejen pro děti spěchajícím rychločtenářům :-)

  • autoři: Marie Nedbalová, Žofie Nedbalová, P. Jan Kotas
  • ilustrace: Vladimíra Burianová
  • publikace s církevním schválením předsedy České biskupské konference
  • co to vlastně je:
    • publikace složená ze dvou knih – barevný průvodce mší svatou a kniha otázek a opovědí k jednotlivým částem a úkonům mše svaté (ukázky viz níže)
    • jedná se o další publikaci z edice katechetických a křesťansky vzdělávacích pomůcek nakladatelství Triton, které se snaží vydávat ucelené a v praxi ozkoušené materiály, jež jdou do hloubky, a přesto jsou formulovány srozumitelným jazykem
  • pro koho je určena: nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, katechety, pro katechumeny, zkrátka pro všechny, kteří chtějí více porozumět mši svaté a hlouběji ji prožívat
  • kde je k sehnání a za kolik?

 

CHCETE VĚDĚT VÍCE? BUDEME RÁDI, KDYŽ BUDETE POKRAČOVAT VE ČTENÍ.

 

Kdo a proč Misálek nejen pro děti vytvořil?

Misálek nejen pro děti vznikal díky našemu milému nakladatelství Triton několik let ve spolupráci katechetek PeadDr. Marie Nedbalové, Mgr. et Bc. Žofie Nedbalové s liturgikem a v současné době rektorem pražského bohosloveckého semináře P. Janem Kotasem, S. L. L.

Jedná se o průvodce mší svatou, který vám pomůže pochopit mši svatou, prožívat ji a těšit se z jejího slavení. Impulsem pro sestavení této publikace byly zkušenosti z práce s dětmi a jejich rodiči ve farnostech - hromadily se nám dotazy nejen dětí, ale i rodičů, kteří toužili mši svaté a jejím jednotlivým úkonům hlouběji porozumět. Ačkoli nějaké misálky už v knihkupectvích dostupné jsou, nejdou často příliš do hloubky – některé mají za cíl zabavit dítě po dobu mše, některé se sice snaží dítěti mši přiblížit, ale mnohé stěžejní části mše nevysvětlují. Proto vznikla dvoudílná publikace – barevný průvodce mší svatou a kniha otázek a odpovědí ohledně mše svaté.

 

Komu je Misálek nejen pro děti určen?

Barevný průvodce je určen i malým dětem, ale kromě obrázků a textů mše svaté v něm najdete komentáře a vysvětlující obrázky, které spojují současnou podobu mše svaté s biblickými východisky.

Černobílá knížka otázek a odpovědí je určena především školním dětem a rodičům, resp. dospělým (k samostatnému čtení i diskuzi). Snaží se poskytnout srozumitelné, ale úplné odpovědi na otázky jako např.: Proč chodit do kostela? Proč zrovna neděli? Co se stane, když přijdu do kostela pozdě? K čemu jsou liturgické barvy – nestačil by knězi jeden univerzální ornát? Proč při evangeliu stojíme? Kdo vybírá čtení pro bohoslužbu slova? Co vyjadřuje znamení kříže? Z čeho se vyrábějí hostie? Kde v Bibli najdeme Ježíšova slova, která znějí při proměňování? Proč má kněz při modlitbě Otčenáš zvednuté ruce? Co znamená slovo amen? …

Publikace se prodává jako komplet, neboť naším cílem je, aby každé i z menších dětí mělo třeba i do budoucna v knihovničce schovanou druhou část, ve které bude moct hledat odpovědi na otázky ohledně mše svaté, které přibudou s jeho přibývajícím věkem. Kromě toho máme už nyní velmi pozitivní ohlasy rodičů, kteří dětem „přes rameno“ nakukují do barevného misálku a v černobílém nachází cestu, jak jednoduše, ale liturgicky správně dětem odpovídat na jejich všetečné otázky :-) I z toho důvodu je komplet těchto dvou knížek nerozdělitelný. Jedna bez druhé by nebyla úplná.

 

Kolik Misálek nejen pro děti stojí a kde ho můžu koupit?

Skutečná cena Misálku nejen pro děti je 199 Kč, a to po sražení ceny nákladů na absolutní minimum, co šlo (z dobré vůle nakladatele). Jen tak nebude celý projekt pro nakladatele ztrátový. Bohužel se však i tento titul stal obětí nekalé praktiky některých velkoobchodů, které se snaží likvidovat malé podnikatele dotovanou cenou a nabízejí produkty, mezi nimi i např. náš Misálek nejen pro děti, hluboko pod cenou. Obracíme se proto na vás s prosbou, abyste spolu s námi podpořili fér podnikání a nakladatele a zakupovali si Misálek za jeho skutečnou a plnou cenu: u autorů na liturgieprodeti@gmail.com za nedotovanou cenu 199 Kč, na které nebude nakladatel tratit NEBO u nakladatele na jeho internetovém obchodě www.tridistri.cz za cenu 159 Kč + poštovné.

Při objednávce u autorů prosím využívejte objednávkový formulář dostupný zde: objednavkovy-formular-liturgie-2018.doc (1,6 MB)